TECNADIS SELFCLEAN PV NEDİR ?

TECNADIS SELFCLEAN PV, güneş panellerinin enerji performansını %8’in üzerinde arttıran ve aşağıda listeli üç temel özelliği sayesinde daha uzun süre temiz kalmalarını ve korunmalarını sağlayan nano-teknoloji ürünü bir kaplamadır.

ferterm-self-clean-pv-1

nerelerde kullanabilir?

SELFCLEAN PV irili ufaklı tüm güneş paneli kurulumlarının ihtiyaçlarına cevap vermek için özel olarak tasarlanmıştır.
Öz tüketime yönelik küçük ölçekli kurulumlardan orta ve büyük ölçekli endüstriyel kurulumlara ve Güneş enerjisi santrallerinde kullanılabilir.

BAŞLICA ÖZELLİKLER

TECNADIS SELFCLEAN PV

01.

ANTİ-REFLEKTİF (YANSIMA ÖNLEYİCİ)

Görünür ışığın yansımasını %19 oranında azaltarak panellerin geçirgenliğini arttırır. İspanya Valencia’da yerleşik, sektörün en saygın kurumlarından olan Enerji Teknolojileri Enstitüsünün (Instituto Tecnológico de la Energía – ITE) yapmış olduğu testlere göre yansıma katsayısındaki düşüş panellerde ortalama %3’lük bir performans artışı sağlamaktadır.

02.

ANTİ-TOZ (TOZ TUTMAMA)

Kuş pisliği, kum, toz, toprak ve diğer dış etkenlerin partiküllerinin panel yüzeyine yapışmasını azaltır, böylece panellerin kirden kaynaklanan performans düşüşlerini azaltır.
03.

KENDİ KENDİNE TEMİZLENEBİLME

Kaplama hidrofilik özelliktedir. Bu sayede fotovoltaik modüllerle temas eden su, panel yüzeyinde ince bir su perdesi oluşturarak, panel üzerindeki tüm kir ve kalıntıları sürükler ve panellerin temiz kalmasını sağlar.